Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Při nákupu nad 1500,- Kč DOPRAVA ZDARMA

Nakupujte se slevou 3% právě teď!

Výhody registrace

 

 

 

AKTUALITY

2.2.2023 Máte rádi design jednorázovek, ale kdyby šly doplňovat, tak by to bylo ještě lepší? OXBAR Bipod od Oxvy je to, co musíte mít!

 

10.1.2023 Liqua s Karotkou dali hlavy dohromady a světlo světa spatřila už druhá jejich limitka! Protentokrát Pink Lemonade

 

6.1.2023 Buďte první! čeká na vás zbrusu nová kolekce shake and vape příchutí Fénix

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


25. 11. 2016 | E-kuřákův slovník

Slovníček pojmů

 

AIO (All-In-One) 

E-cigarety s tímto označením avizují geniální spojení baterie a clearomizéru v jeden celek.

 

Air flow control

V překladu znamená kontrola proudu vzduchu. V elektronickém kouření toto označení vyjadřuje regulaci proudění vzduchu do atomizéru.

  

BDC (Bottom Dual coil)

Žhavení elektronických cigaret s dvojitou spirálkou ve žhavící hlavě.

 

Bypass

Režim na gripu, který pos tisknutí tlačítka simuluje chování mechaniky bez žádných nastavování.

  

Cartridge

Nebo-li plnící náustek, který slouží jako zásobník e-liquidu elektronické cigarety. Používá se opakovaně, stačí jen opláchnout.

 

Clearomizér 

Součást elektronické cigarety, ve které dochází k odpařování e-liquidu, díky čemuž vzniká pára nahrazující cigaretový dým.

 

Cloud Chasing 

Styl vapingu, při kterém se "nešlukuje", ale potahuje se přímo do plic.

  

DCC (Dual coil cartomizér) 

Označení pro cartomizér se žhavícím systémem dual coil, což jsou dvě paralelně propojené žhavící spirálky.

 

Derlin 

Velmi kvalitní, odolný, nenasákavý materiál (POM-H), který se nenahřívá. Díky svým vlastnostem se skvělé hodí pro výrobu náustků pro e-cigarety v prvotřídní kvalitě.

 

DIY (Do it yourself) 

V doslovném překladu „Udělej si sám“, což znamená, že si výrobky s tímto označením můžete sami upravovat a přetvářet podle svých představ.

  

E-liquid 

Speciální kapalina sloužící jáko nápň elektronické cigarety. Liší se příchutí a intenzitou nikotinu.

 

Grip 

Robustní elektronická cigareta, do které se vkládají baterie různých kapacit.

 

HIT 

Pocit v krku a v plicích při vdechování páry (nikotinu) z elektronické cigarety.

 

Intenzita nikotinu

Množství nikotinu v e-liquidech. Udává se v miligramech na 1 ml e-liquidu. Hodnoty se obvykle pohybují od 0 – 24 mg, výjimečně i více. Výrobci liquidů často používají pro vyjádření intenzity nikotinu na lahvičkách zkratky – NO (bez nikotinu), LOW (6 mg) – pro slabší nebo sváteční kuřáky, MED (11 mg) – obsah nikotinu pro běžné kuřáky, HIGH (18 mg) -pro silnější kuřáky a X-HIGH (24 mg) – pro silné kuřáky.

 

LED (Light Emitting Diode) 

Světlo-vyzařující dioda. Oficiální český název je elektroluminiscenční dioda. Tento polovodičový elektronický komponent vyzařující světlo se používá v mnoha přístrojích a zařízeních pro světelnou signalizaci určitých stavů např. kontrolky, displeje apod.

 

Low voltage warning 

Upozornění na nízké napětí.

 

LR (Low resistence) 

Znamená nízký odpor.

 

mAh

Miliampér hodina – jednotka udávající kapacitu baterie. Obecně platí, že čím více má baterie mAh, tím má větší výdrž.

 

Mod 

BOX MOD je označení pro zdroj ( baterii ) elektronikcé cigarety připomínající svým tvarem krabičku, ve které je uložena opravdu výkonná a kvalitní elektronika. 

 

MTL 

Zkratka pro klasický vaping, kdy se e-cigareta šlukuje jako klasická cigareta.

 

Patrona 

Viz. Cartidge

 

Passtrough 

Je příslušenství e-cigaret, které zprostředkovává přenos energie pomocí portu USB. Z jedné strany je opatřen USB konektorem a ze strany druhé závitem eGo/510 pomocí kterého se spojí s clearomizérem, což umožňuje použití elektronické cigarety i v případě, kdy je baterie vybitá.

 

PG (propylenglykol) 

Propylenglykol je čirá, viskózní kapalina bez barvy a zápachu. Používá se jako přísada pro výrobu e-liquidů, ve kterých má za úkol vázat vůni a chuť.

 

Pyrex 

Žáruvzdorné a chemicky odolné sklo imunní proti náhlým změnám teplot. Používá se při výrobě laboratorního i varného skla. Také výrobci clearomizérů nejsou s použitím tohoto materiálu pozadu! Odolný průhledný pyrex nezanechává při e-kouření žádné pachutě, je lehce omyvatelný a vysoce odolný proti nárazu nebo poškrábání.

 

RBA 

Systém žhavení elektronických cigaret, kdy se pomocí Bio bavlny a do spirály předvinutých žhavících drátů vytváří žhavení pro RBA žhavící hlavu.

 

Redukce eGo 510

Slouží jako přechodový mezičlánek mezi baterií a clearomizérem s jiným závitem. Z jedné strany je redukce opatřena závitem 510 a na straně druhé je vybavena zevnitř závitem 510 a z venku závitem eGo.

 

Replaceable Head 

Clearomizéry s tímto označením jsou vybaveny vyměnitelnou žhavící hlavou, kterou je možno jednoduše odšroubovat a vyměnit.

 

Short circuit protection 

Ochrana proti přepalování a ochrana obvodů.

 

Sub - ohm 

Systém, který využívá žhavící hlavy s velmi nízkým odporem. 

 

Systém žhavení OCC 

Organic Cotton Coil - použití kvalitní japonské BIO vaty, která zajišťuje výbornou savost, tedy i dýmivost a vynikající a čisté podání chuti kvalitního e-kouření.

 

Systém 5-click protection 

Zamykání baterie elektronických cigaret pěti rychlými stisky běhěm dvou sekund.

 

Tank 

Zásobník e-liquidu uvnitř atomizéru elektronické cigarety.

 

TC (temperature control)

Označení pro kontroly teploty a regulace žhavící spirálky.

 

Vaporizér 

Je zařízení sloužící k vaporizaci(jinými slovy clearomizér) což je přeměna kapalného skupenství na skupenství plynné způsobeno teplem. Vaporizéry se používají k inhalování léčivých látek, nebo také jako zdravější alternace kouření – vapování – vdechování účinných látek. Obsah vaporizéru (clearomizéru) nikdy nehoří, pouze je zahříván a tudíž se jen odpařuje. Díky tomu nevznikají škodlivé karcinogenní látky (dehet, oxid uhelnatý, oxid uhličitý).

 

VG (vegetable glycerin) 

Glycerin je viskózní kapalina bez barvy s nasládlou chutí. Používá se jako přísada pro výrobu e-liquidů, zvyšující jejich hustotu a dýmivost.

 

VW 

Variabilní nastavení napětí a výkonu elektronických cigaret. E-cigarety s tímto označením umožňují plynulé přecházení, ze silnějšího na slabší napětí nebo výkon, a opačně.

 

Žhavící hlava 

Součást e-cigarety (resp.clearomizéru), která při zmáčknutí baterie cigarety rozpálí clearomizér na teplotu zahřívající náplň (e-liquid) tak, že se začne vypařovat.